Güzel Bir Hikaye: Kör Talihim

Güzel Bir Hikaye: Kör Talihim

Ömer Faruk Kandilci | 27/01/2019 | 0 Yorum | 3343 Defa Okundu

Yakın zamanda izlediğim en özel filmlerden birisi oldu Kör Talihim. Orijinal adı Mein Blind Date mit dem Leben olan filmde yaşanmış bir hikayeyi izliyoruz.

Liseyi bitirdikten sonra iyi bir otelde staj yapmak ve bu sektörde başarılı olmak isteyen Saliya'nın hikayesini anlatan bu film, Saliya Kahawatte’nin otobiyografik kitabından uyarlanmış.

Saliya lise yıllarında aniden yaşadığı bir rahatsızlık sonucunda görme yetisini kaybetmiştir ve yüzde doksan beşlik bir görme kaybı yaşamaktadır. Görme yetisini neredeyse tamamen kaybeden Saliya hayatından ve hayallerinden vazgeçmez ve liseyi başarıyla bitirir. 

Liseyi başarı ile bitiren Saliya, hayallerine ulaşabilmek için otellere staj başvurularında bulunma başlar. Tüm başvurularında olumsuz geri dönüş alan Saliya en son başvurusunda görme engelini gizleyerek kabul edilir. Saliya'nın zorlu zorlu staj döneminde ona en büyük yardımı kendisi gibi stajyer olan arkadaşı Max yapar. Tabi stajı sırasında bazı kişiler görme engelini farkeder ama başarılı olması için Saliya'ya yardım eder. Stajı sırasında bir sese aşık olan Saliya, sesin sahibini bulup, tanımaya ve görüşmeye çalışır.

Film Fragmanı İçin Tıklayın

Filmi daha detaylı anlatmak isterdim ama daha fazla spoiler vermek istiyorum. Birşeyi gerçekten istedikten sonra başarabileceğimizin en güzel örneklerinden olan bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.


Etiketler