Gaak.la’ma Zamanı

Gaak.la’ma Zamanı

Ömer Faruk Kandilci | 18/08/2016 | 0 Yorum | 1829 Defa Okundu

Zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz ve hayatımızı paylaştığımız sosyal ağ sitelerini saymaya başlasak sonunu getirmekte zorlanırız.

Sosyal ağ nedir sorusunu cevaplayalım önce; Kişilerin internet üzerinde kendilerini tanımlayarak, insanlarla iletişime geçmek için insanların yarattığı sanal ortamdaki sosyal iletişim kurmaya yarayan ağlara “sosyal ağlar” denilmektedir. Bildiğiniz üzere bir çok kişinin bildiği Facebook, Twitter, Friendfied, Google +1 ve benzeri sosyal ağlardır.

Piyasada binlerce sosyal ağ sitesi var ve bilinmeyenler arasında benim için özel bir site var. Gaak.laBu sitenin benim için özel olmasını sebebi kardeşim Süleyman‘ın bu siteyi tek başına kendi çabaları ile kodlamış olması. Site daha beta aşamasında ve tanıtımları yapılmaya başlandı. Tabi tanıtımlar kendi kısıtlı imkanlarımız ile yapıyoruz.(Bu arada sitenin büyümeden sorumlu başkanı oldum )

Az öncede belirttiğim gibi piyasada binlerce site var ve kardeşimin şu aşamada hazırladığı site çoğu site ile yarışacak durumda değil, bu gerçeğin farkındayız. Sitenin diğer sitelerden bir farkı ve avantajı olması için araştırma ve geliştirmelerimiz daha detaylı şekilde başladı. Kardeşim bu işe tek başına girdiği için sitenin sadece kod yapısı ve tasarımı ile ilgilenirken diğer ağlardan farkı üzerine pek düşmemiş. Ama bu şekilde bile geliştirmeye çok açık bir yapıya sahip bir sistem koymuş ortaya.

Bu sitenin gelişmemesi için tek bir dezavantajı var diyebilirim, insanların çok ön yargılı davranıyor olması. Sitenin tanıtımını yapmaya başladığımız günden beri yorumların geneli tutmaz, boşuna zaman kaybı, işe yaramaz vs. 17 yaşında bir lise öğrencisinin başarısını kimse dikkate almıyor nerdeyse.

Zorlukların farkındayız ve bu zorlukları da aşmaya kararlıyız…

Sizde bu projenin geliştirilmesinde katkıda bulunmak isterseniz mail@omerfarukkandilci.com.tr mail gönderebilir, Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz. Ben kodlama yada tasarım bilmiyorum o yüzden bir katkım olmaz diye düşünmeyin kesinlikle. Kodlama ve tasarımın yanında siteyi finanse edecek, pazarlama ve reklam üzerinede çalışacak arkadaşlara ihtiyacımız var.

Bu arada sitemize üye olmayı unutmayın  www.gaak.la


Etiketler