Programsız Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme

Programsız Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme

Ömer Faruk Kandilci | 08/12/2018 | 0 Yorum | 1303 Defa Okundu

Hemen herkesin bildiği gibi instagrama sadece mobil cihazlar ile yada bilgisayarımıza kurduğumuz bluestack isimli program içerisine kurduğumuz instagram uygulaması ile fotoğraf yada video yükleyebiliyoruz. Telefonumu teknik servise vermem çalıştığım firmanın sosyal medya hesapları ile de ilgilenmeye başlamam ile görsel yükleme sorununa çözüm aramaya başlamıştım. İlk çözümüm bluestack ile fotoğraf yüklemekti ve bugüne kadar bu şekilde yaptım.

Dün orange pi cihazım için yaptığım araştırmalarda Harun Budun'un blogundaki yazısına denk geldim ve bende blogumda bu konuyu yer vermeye karar verdim. Ben zaetn bunu daha düşünmüştüm olayı vardır ya birazda buna benzer bir durumdu. Kardeşim Süleyman uygulama geliştirme konusunda bilgili ve bir kaç ay önce instagramın böyle bir özelliği olabilieceği hakkında konuşmuştuk ama anlık sohbetten sonra denememiştim hiç düne kadar.

Şimdi lafı daha daha fazla uzatmadan konumuza dönelim. Google Chrome tarayıcısı üzerinde gerçekleştirdim. Diğer tarayıcılarda çalışır mı bu yöntem bilmiyorum. Instagram web sitesine giriyoruz.

Tarayıcımızda instagram'ı açtıktan sonra faremizin sağ tuşuna basıyoruz. Açılan menüde İncele seçeneğine tıklıyoruz.

 

Daha rahat bir kullanım için görselde 1 numaralı alandaki üç noktaya tıklıyoruz ve 2 numarada işaretlenmiş seçeneği seçiyoruz. Ve en son web sitesini mobil cihazdan görüntülüyor gibi görüntülemek için 3 numarada işaretlenmiş butona tıklıyoruz ve sayfamızı yeniliyoruz. Sonuç aşağıda.

Bundan sonrası aslında hepimiz biliyoruz. Aşağıda ortada yer alan fotoğraf yükleme butonuna tıklıyoruz. ve fotoğraf seçeceğimiz pencere açılıyor. Yüklemek istediğimiz fotoğrafı seçiyoruz.

Fotoğrafımızı seçtiktan sonra düzenleme ve filtre sayfasına geçiyoruz. İstediğimiz işlemleri yapıp ileri diyoruz.

Açılan sayfada yine bildiğimiz gibi açıklama ve konum gibi bilgileri giriyoruz ve paylaş butonuna basıyoruz.

Tebrikler, gönderimiz yayınlandı.

İstediğiniz kişinin instagram profil fotoğrafını görmek istiyorsanız Instagram Profil Resmi Büyütme yazımı okuyabilirsiniz. Sonraki yazımda görüşmek üzere.


Etiketler