Neden Kişisel Web Sitemiz Olmalı?

Neden Kişisel Web Sitemiz Olmalı?

Ömer Faruk Kandilci | 29/10/2018 | 0 Yorum | 1067 Defa Okundu

Bir çoğumuz bir dönem kişisel bir site açmayı düşünmüşüzdür. Neden kişisel web sitemiz olmasın ki? Yada neden kişisel web sitemiz olmalı?

Günlük hayatımızda internette bir konuya yada birilerine ulaşma imkanı oldukça kolaylaştı. Herhangi bir arama motorunda yapabileceğimiz basit bir arama ile istediğimiz sonuçlara oldukça kısa sürede erişebiliyoruz. Aranan konu bizim web sitemizde olsa nasıl olurdu? Yazımda kişisel web sitesinin önemine daha çok kariyer gelişimine faydaları üzerine değineceğim. 

Herşeyden önce kişisel web sitemiz aslında her zaman hazır olan özgeçmişimizdir. Yazılarınızın, çalışmalarınızın ve projelerinizin yer aldığı siteniz sizi iyi bir şekilde tanıtıyorsa iş başvurunuzda sizi diğer adayların önüne geçirebilir. Bazen arkadaşlarıma kurduğum bir cümle var. Kişi kendini pazarlayabilmeli. Evet kendimizi en iyi şekilde pazarlamalıyız. İyi bir şekilde tanıtılan bir ürün üzerinde piyasada nasıl bir arz talep oluşuyorsa bizde kendimizi en iyi şekilde tanıttığımızda kişisel markamızı oluşturmuş oluruz. Kişisel markanızın avantajı ile iş başvurularında işe alınma şansımız o kadar yüksek olur. Hatta uzmanlık alanınız hakkında yazmış olduğunuz bir yazıyla iş vereniniz karşılaşabilir ve sizi çalışmak için davet edebilir, neden olmasın?

kişisel marka

Tabi kişisel web sitenizi açmakla herşey bitmiyor. Herşeyden önce kişisel web siteniz için belirli aralıklarda içerik üretmek zorundasınız. Bilgisi olmadığınız konulardan kaçınmalısınız. Yazdığınız yazıların diğer sitelerden kopyala-yapıştır yazılar olmamalı. Kendi cümleleriniz ve düşünceleriniz ile yazılmış olan yazılarınız olmaldır. Sizi iyi bir şekilde anlatan hakkımda sayfanız mutlaka olmalıdır.

Kişisel web sitenizin en güzel yanlarından biriside size özel bir e-posta hesabınızın olmasıdır. Satın almış olduğunuz alan adı ile biten e-posta hesabınız oluyor. Örnek vermek gerekirse benim web sitemin alan adı omerfarukkandilci.com.tr. Alan adım ile mail@omerfarukkandilci.com.tr şeklinde bir e-posta hesabı oluşturdum. Tabi mail kısmını istediğim gibi değiştirebilirim, mail@... info@... omer@... şeklinde özel e-posta hesaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Kendi web sitenizi kurmak istiyorsanız hemen aşağıda yer alan fiyat listemi inceleyebilir ve bana ulaşın sayfasında yer alan forum üzerinden bana ulaşabilirsiniz.

 

Paket-1(1)

120,00 TL

Paket-2

400,00 TL

Paket-3

500,00 TL

Paket-4

1200,00 TL

Alan Adı(adinizsoyadiniz.com.tr) Var Var Var Var
Web Alanı 512 MB 512 MB 1 GB 1 GB
Aylık Trafik Limitsiz Limitsiz Limitsiz Limitsiz
E-Posta Hesabı 5 Adet 5 Adet 5 Adet 5 Adet
Tasarım Hazır Tema Hazır Tema Hazır Tema Özel Tasarım
  Sipariş Ver Sipariş Ver Sipariş Ver Sipariş Ver
  1. Paket 1 sadece lise, önlisans ve lisans öğrencilerine özeldir.

Etiketler