Gelişmeni Sağlayacaksa Ertelemeden Yap

Gelişmeni Sağlayacaksa Ertelemeden Yap

Ömer Faruk Kandilci | 25/09/2019 | 0 Yorum | 792 Defa Okundu

Artık günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan sosyal medyada genel olarak pek fayda sağlamayan içerikler yer alsa da arada karşıma değer katacak gönderiler ile karşılaşıyorum. Bu güzel gönderileri paylaşan instagram hesaplarından birisi de ubgabaju hesabı. Kişisel gelişim üzerine gönderilen paylaşan hesabı takip etmeye başladıktan sonra bir gönderisinde motivasyon üzerine e-posta gönderdiğini öğrendim ve listeye kayıt oldum.

Pazartesi günü e-posta adresime kısa ve öz bir e-posta geldi.

Merhaba

Tek cümle “gelişmeni sağlayacaksa ertelemeden yap “

Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle

ubgabaju 

Pazartesi günü e-posta adresime kısa ve öz bir e-posta geldi.

Erteliyoruz, bizlere fayda sağlayacak olan hemen her şeyi erteliyoruz. Ertelemiyoruz dersek yalan olur. Yabancı dil öğrenmeyi, öğrenmemiz gereken programı, çalışmamız gereken dersi, sabah erken kalkmayı ve dahasını erteliyoruz. Bir karar alıyoruz yarın başlarım, pazartesi başlarım ya da şu gün başlarım diyerek başlamamız gereken her şeyi erteliyoruz.

Peki neden erteliyoruz?

Kendimize güvenmediğimiz için erteliyoruz. Başarısız olacağımızı ya da yeterince başarılı olamayacağımıza kendimizi inandırdığımız için erteliyoruz. Yetiştirilme biçimimizden dolayı erteliyoruz. Ailelerimizin bizleri yetiştirme tarzlarından dolayı erteliyoruz. Ertelememizin sebeplerinden bir diğeri de kişisel özelliklerimiz.

Ertelemekten nasıl kurtulabiliriz?

Her şeyden önce ertelediğimizin farkında olmalıyız. Kendimize karşı dürüst olmalıyız, bilinçli olarak mı erteliyoruz yoksa bahane üreterek mi erteliyoruz?

Ertelediğimiz işleri küçük parçalara ayırabiliriz. Parça parça ilerleyebiliriz tek bir bütüne odaklanarak gözümüzü korkutmak yerine parça parça işlerimizi bitirebiliriz. Hayır diyebilmeliyiz. Üzerimizde ki yükün artmaması için işlerimizi bitirmeden yeni sorumluluklar almamalıyız. Hedeflerimize ulaşmada yardım alabiliriz. Bizi hedeflerimize ulaştırmada yönlendirecek, bizi destekleyecek kişilerden destek alabiliriz.

Artık ertelemeyi bırakalım. Hedeflerimizi işlerimizi yapmaya başlamak için pazartesi gününü yada yarını beklemeden şimdi yapmaya başlayalım.

https://www.instagram.com/ubgabaju/

https://www.kigem.com/erteleme-hastaligi-neden-nicin-nasil-erteliyoruz.html


Etiketler