Benim İçin 2019

Benim İçin 2019

Ömer Faruk Kandilci | 22/12/2019 | 0 Yorum | 603 Defa Okundu

Yeni yıl yaklaşırken son yazım olsun bloğuma. Geçen hafta Çarşamba günü de radyo programımda da aynı konuyu konuşmuştuk.

2019 yılına baktığımda oldukça iniş ve çıkış yaşadığım bir yıl olmuş. Bir yanda birçok kayıp yaşarken diğer tarafta birçok kazancım olmuş. Hayatımdan birçok insan çıkarken birçok yeni insanda girmiş. Hayatımı olumlu yönde etkileyen birçok değerli insanla tanışmışım.

Kötü hatıraları geride bıraktığım yazıma hoş geldiniz.

Hayatımdaki en büyük değişiklik neredeyse bir buçuk yıldır çalıştığım çelik kapı üretim fabrikasından bir anda istifa etmem oldu. Hayalini kurduğum yapmak istediğim işi artık hayata geçirmek istiyordum. Maddi olarak zorluk yaşayacağımı bilmeme rağmen firma kuruluşu için araştırmalara ve çalışmaları yapmaya başladım. Bir süre sonra eski patronum sağ olsun istifa etmiş olmama rağmen tüm hak edişlerimi ödedi ve işletmemi açmam için gerekli bütçeye sahip oldum ve birkaç gün içerisinde resmi olarak işletmemin açılışını gerçekleştirdim. İşletme açılışı ile ilgili yakın zamanda yeni bir yazı yayınlayacağım.

Kendi firmamı kurduktan sonra oldukça inişli ve çıkışlı bir dönem yaşadım. Sigortalı olarak çalıştığım dönemde en azından maaşımın miktarı ve alacağım tarih belliydi. Düzenli bir gelire sahiptim. İşletme açılışı ile her şey değişti. Düzensiz bir gelire sahip oldum ama yine de pişman değildim. Kısa sürede birçok proje almıştım.

2019’a dair benim için önemli bir diğer olayda kitap fuarında görevlendirme almam oldu. Keyifli ve dolu dolu geçen on gün içerisinde bir çok yazarla tanıştım ve yeni dostlar edindim. Yazarlarla yaptığım canlı yayınlarda birçok yeni şey öğrendim ve hayata ve geleceğe bakış açım ciddi anlamda değişti.

Benim için önemli iki şey olmuş galiba ardıma dönüp baktığımda 2019’da. Tabi daha fazlası oldu ve hepsi de benim için çok önemli şeylerdi.

Güzel bir 2019’u geride bıraktık ve inanıyorum ki 2020 daha da güzel geçecek. Sonraki yazımda görüşmek üzere.


Etiketler