Web Yazılım Hizmeti

Web Yazılım Hizmeti

Ömer Faruk Kandilci | 17/11/2018 | 0 Yorum | 1021 Defa Okundu

Başta Adana, Osmaniye, İskenderun ve Kahramanmaraş'ın olduğu ve tüm Türkiye genelinde hizmet verdiğim web yazılım hizmeti ve sizin için neler yapabileceğimden bahsedeceğim.

Basit bir şekilde web yazılım, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, vb. internet tarayıcıları ile çalışan web tabanlı yazılımlardır. Yazılım dosyaları internet sunucusu üzerinde barındırılır. Tarayıcı adres çubuğuna yazılımın internet adresi yazılarak internet bağlantısı ve intarnet tarayıcısı olan hemen her cihazdan erişilebilir.

Web yazılımın avantajları oldukça fazladır. İşletmeniz, fabrikanız yada ofisiniz için özel olarak hazırlanmış bir web yazılıma dünyanın neresinde olursanız olun internet tarayıcınız ve internet bağlantınız olduğu sürece ister bilgisayar ister tablet isterseniz de akıllı telefonlarınızdan rahatlıkla erişebilirsiniz. En büyük avantajı sürekli olarak işlerinize ulaşabiliyorsunuzdur.

Web yazılımın diğer bir avantajı da veri kaybı ihtimalinizi oldukça düşürüyor olmasıdır. Bilgisayarınızda yada usb belleğinizde sakladığınız işiniz hakkında ki verileri her an kaybetme yada silinme riskiniz vardır. Ofisinizde ki bilgisayara virüs bulaşabilir yada işletim sistemi çökebilir ve verilerinizi kaybedebilirsiniz. Ancak web tabanlı yazılımlarda uzak ve profosyenel kişiler tarafından korunan sunucularda saklanır ve sürekli olarak yedekleri alınır. Yani veri kaybetme riskiniz oldukça azdır.

Şimdiye Kadar Neler Yaptım?

Şimdiye kadar yaptığım web tabanlı yazılımlardan size kısaca bahsetmek istiyorum.

Kulüp  Otomasyonu Yazılımı

Web yazılıma ilgi duymama sebep olan yazılım olmuştu. Üniversitede öğrenci kulübü kuruştum ve üye kayıtlarımı basit bir excel dosyasında saklamaktan fazlasını yapmak istiyordum. Biraz araştırma ile istediğim gibi bir program bulamamıştım ve kendim bir sistem tasarlamaya karar verdim. Üye bilgileri, üye etkinlik katılım bilgileri, etkinlik katılım başvuru formu oluşturma ve başvuruları inceleme gibi özellikleri bulunuyordu. Ayrıca kulüp toplantı ve etkinlik gibi yapılan işlerin raporları sistem üzerinde saklanıyordu.

Rent A Car Yazılımı

Keyif alarak hazırladığım web yazılımlardan olan rent a car yazılımı adından da anlaşılacağı gibi Kahramanmaraş'ta araç kiralama firması için hazırladığım bir web yazılımdı. Firma kaydettiği araçların kimde bulunduğu ne zaman kaç kilometrede teslim aldığı yada geçmişte kiralayan müşterinin bilgileri ve teslim tutanakları bulunuyordu. Ayrıca SMS sistemi entegrasyonu ile aracı teslim aldıktan ve teslim ettikten 15 dakika sonra firma adı ile müşteriye teşekkür ve bilgilendirme mesajları otomatik olarak gönderiliyordu.

Blogumda da bahsettiğim diğer yazılımlarım,

Eğer şirketinizin web tabanlı size özel bir yazılıma ihtiyacı varsa hemen teklif talebi formunu doldurabilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağım. Teklif talebi formu için tıklayınız.


Etiketler