Proda Medya 1 Yaşında

Proda Medya 1 Yaşında

Ömer Faruk Kandilci | 06/05/2020 | 0 Yorum | 566 Defa Okundu

Bugün itibariyle Proda Medya resmi olarak açılışının 1. yılını doldurmuş bulundu. Bu yazımda Proda Medya'nın kuruluş hikayesinden bahsetmeye çalışacağım.

Bazı arkadaşlarım bilir Proda Medya ismi çok öncesinden bulunan bir isimdi. 2017 yılında bir arkadaş grubumla bu ismi bulmuştuk. Kurumlara dijital dünyada çözümler üretmek ve danışmanlık yapmayı hedefliyorduk. Profesyonel Danışmanlık kelimelerinde ProDa ismini türettik. Ama o zamanlar tecrübemizin neredeyse hiç olmaması ve maddi imkansızlıklardan resmiyete dökememiştik hiç. İçimde kalmıştı ofisimi kurma hayali. Çelik kapı üretim firmasında çalıştığım dönemde instagram'da omerkandilcimedya hesabı oluşturmuştum. Ufaktan yaptığım projeleri oradan paylaşıyordum.

2019 şubat ayında askerden dönen lise sıra arkadaşımda Osmaniye'de avukatlık ofisi açmaya hazırlanıyordu. Ailesi Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde yaşadığı için benim yanıma yerleşmişti. Ev küçük olduğu için sığamıyorduk pek. Ben fabrikadaki işimden istifa ettikten sonra bir miktar birikim vardı elimde. Bir yandan iş arıyor bir yandan da ofisi açsam düşünceleri içimi kemiriyordu. Ofis kiralamak, mobilya ve donanım almak gerekiyordu. Geri dönüşü olmama ihtimali de vardı tabi.

Sağolsun arkadaşım Ahmet güzel bir tavsiyede bulundu. Home office olarak ofisimi açmamı önerdi. Osmaniye merkezde güzel bir lokasyonda birinci kat caddeye bakan 3+1 daire bulduk. Geriye mobilyalar kalmıştı. İnternetten ucuz yollu birşeyler bulmaya çalışıyordum. Takım almak yerine ucuz mobilyalardan bir takım oluşturmaktı niyetim. Ama en basit setler bile 2000'i geçiyordu. İnternette şans eseri bir site buldum. Yönetici koltuğu, masa, etajer, dolab, iki misafir koltuğu ve sehpadan oluşan set için 750 TL yazıyordu. Güvenemesemde hemen firmayı aradım. İlanın doğru olduğunu ancak ürünler demontaj olmadığı için İstanbul dışına nakliye'nin çok pahalıya geleceğini söylediler. Osmaniye bayilerine yönlendirdiler. Takımı orada yerinde gördüm, 750 TL'ye olmasada çok uygun bir fiyata satın aldım. Donanım ihtiyacım falza yoktu zaten. Çalışmam için bilgisayar yeterli idi. Yazıcım, ek monitörüm vs vardı.

6 Mayıs 2019 tarihinde Şehzade Mali Müşavirlik'le muhasebe anlaşmamızı yaptık ve resmi olarak açılış işlemlerini başlattık. Bu süreçte ve her daim gerek işimle alakalı gerekse diğer taleplerime her zaman özenle ilgi gösteren SMMM Mutlu Yavuzer ve ekibine ayrıca teşekkür ederim. Kısa bir süre içerisinde vergi dairesi memuru yoklamaya geldi ve açılış işlemleri tamamlanmış oldu. Proda Medya'nın kısaca kuruluş hikayesi bu şekilde. Tabi daha sonrasında, Ahmet'in ailesinin Osmaniye merkeze taşınması ile evleri ayırdık ve ben daha uygun bir daireye geçtim. İşlerimi bu daireden yine home office olarak yürütmeye devam ediyorum. 

Peki Proda Medya olarak neler yapıyoruz?

Web tasarım, özel web yazılım çözümleri, sosyal medya çözümleri, internet reklamları, bilgisayar ve güvenlik sistemleri, reklam ve baskı çözümleri ve buna benzer hizmetler veriyoruz.

Ayrıca şuanda https://instagram.com/prodamedya hesabımızda kupa bardak+mouse pad+bardak altlığı çekilişi yapıyoruz. Bugün (06/05/2020) saat 21:00'da çekilişimiz yapılacak. Katılım detayları çekiliş gönderisinde mevcut.

Sıradaki yazımda da home office olarak çalışmanın artı ve eksilerini yazmayı düşünüyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere...

Kimsenin avukata ihtiyaç duymasını istemem ama belki bir gün ihtiyacınız olursa Türkiye'nin en iyi avukatları arasında emin adımlarla ilerleyen değerli arkadaşım Ahmet'e ulaşmak için ahmetbugraaltunok.av.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Osmaniye'nin en iyi ve en ilgili mali müşavirlerinden birisi olan Mutlu Yavuzer'e ulaşmak için instagram.com/sehzademalimusavirlik


Etiketler